Čtyřlístek pro štěstí

Čtyřlístek pro štěstí

Vracela jsem se z jednání, měla jsem všeho plnou hlavu. Přemýšlela jsem, co udělat dál, abych co nejvíc podpořila dobrý výsledek právě toho jednání. Bylo mi jasné, že budu potřebovat i notnou dávku štěstí.

Cestou jsem se zastavila u McDonalda, potřebovala jsem vzpruhu. Docela dlouho jsem čekala u kavárny, což mě zaskočilo, protože to nebývá zvykem.

Pak přišla milá paní, omluvila se za čekání a pustila se do práce. Když mi ke koláči začala něco tvořit čokoládou, zarazila jsem se. To jsem nečekala. Co to je?

Když jsem si její výtvor prohlédla, nevěřila jsem vlastním očím: paní mi na talířek čokoládou namalovala ČTYŘLÍSTEK.

Ani jsem nevěděla, co říct. Ještě nikdy jsem si jídlo v restauraci nefotila, ale tenhle zážitek putoval do mobilu a zůstává tam – pro štěstí.

Jak často se vám stane, že je na vás někdo v obchodě, v restauraci hodný? Nebývalo to dřív lepší?

Mám pocit, že se všichni za něčím honíme, až se nedokážeme zastavit a užít si naprosto běžné věci. A také s druhými jen sdílet chvíli, prostě jen tak, jako si dáváme kávu nebo čaj.

„Jako klinická psycholožka pomáhám rodičům překonávat vývojové, psychické i emoční obtíže dětí; efektivně zvládat výchovu rozumem i srdcem.“ Příběh o mně si přečtěte tady >>