Hormonální jóga není jen na hormony

Doby, kdy si mnoho lidí myslelo, že jóga je pasivní cvičení, jsou asi pryč. Druhů jógy je mnoho a vyznavačů také.

O to ale tolik nejde. Nejsem odborník na hormonální jógu, ale myslím si, že stojí za pár řádků úvaha nad tím, co nám přináší jako dárek tak trochu navíc. Čas pro sebe, opečovávání svého těla, vydatnou práci na svém duševním zdraví.

Nejdřív to vypadá jako pořádná mela – půl hodiny denně! Kde ten čas najdeme?

A maminky, navíc samoživitelky! Sleduji, že opět přibývá maminek, které jsou na děti samy, protože partneři ráno odjedou do práce a večer se vrátí, děti zahlédnou mezi dveřmi, když jdou spát. Kde taková maminka najde půl hodiny denně pro sebe? Takový luxus!

No, jenže rodina stojí na mamince. Když není v pohodě maminka, není v pohodě rodina. Tak to prostě v naší společnosti je.

Tatínkové by tedy měli maminky hodně podporovat, aby odpočívaly (s „y“ na konci – myslím maminky!). Někdy je mi až smutno z toho, jak maminky namítají, že nemůžou mít tolik času pro sebe, protože se manžel o děti nepostará.

Když se zeptám, jak to ví, kolikrát se to už stalo, obvykle se ukáže, že to doma nezkoušeli nebo partner odmítl nebo se maminka obává, že se táta o děti nedokáže postarat tak dobře, jak by ona chtěla.

Pořád jsme ale u odpočinku pro maminky – půl hodina denně!!!

Když to zkusíte, zjistíte, jaký je to nádherný ostrov. Zavřete se někam, kam je vstup zakázán, vylepšíte atmosféru, čím uznáte za vhodné, a pilně pečujete o své tělesné i duševní zdraví 😊.

Odpočinek není o tom, že ležíme a nic neděláme. Stále řada žen namítne, že nemůže přes den ležet jen tak. To po nikom nikdo nechce.

Nejhorší je najít čas a zpočátku se k němu probojovat. S užitečnou dávkou vytrvalosti si ostatní členové rodiny zvyknou.

 

Máte s tím zkušenosti? Najdete si na sebe čas? Není to fráze, to ani náhodou.

 

 

 

„Jako klinická psycholožka pomáhám rodičům překonávat vývojové, psychické i emoční obtíže dětí; efektivně zvládat výchovu rozumem i srdcem.“ Příběh o mně si přečtěte tady >>