Práce se slovy je zdánlivě stejně obyčejná jako modré nebe nebo prádlo na sňůře

Populárně naučná literatura

Tato oblast pokrývá velmi rozmanité tituly i zaměření. Řadu knihy uvádím i v psychologické části "Knihy jako pomocníci".

Tituly Sherry Argov patří k nejvíce komentovaným překladům, v některých ohledech i nejkontroverznějším. Některé ženy jsou z nich nadšené, jiné pohrdavě ohrnují nos ? každý jsme jiný a v případě této knihy je to skutečně vidět. Mně se oba tituly líbí a s příměsí zdravého nadhledu je považuji za šikovné "otevírače očí". Ráda je doporučuji a půjčuji klientkám.
Sherry ArgovMOTTO

 • Proč muži milují potvory (Why Men Love Bitches), 2005, 2013
 • Proč si muži berou potvory (Why Men Marry Bitches), 2006, 2012
 • Potvora = Přímý Otevřený Tvor V Osobnosti Ryze Atraktivní
     
  Knihy nabízejí čtenářkám, a možná i čtenářům, osobitý úhel pohledu na velké téma: proč muže přitahují, ale také nepřitahují schopné, nezávislé a samostatné ženy. Autorka hledá odpověď na otázku, proč muži upřednostňují ženy, které vědí, co chtějí, před poslušnými hospodyňkami, které vše obětují kariéře a životu svého vyvoleného. Jakmile pochopíte, z čeho se míchá tajuplný lektvar zajímavého vztahu, dokážete si pro sebe vykouzlit také takový.
  Ve druhé knížce na Zákony přitažlivosti navazují Zákony vztahu pronikající hlouběji do mužova uvažování, jeho pohnutek i do jeho motivace k trvalému vztahu: manželství.
  definice potvory: potvora (subst., ž.): Žena, která zoufale nemlátí hlavou o zeď a bezhlavě nepřejímá názory druhých - partnera či kohokoli jiného. Ví, že když se někomu nezamlouvá, tak je to prostě jeho názor, proti němuž nic nemá a nijak jí nevadí. Nesnaží se žít tak, aby se lidem kolem sebe zalíbila, řídí se vlastními zásadami. Z výše uvedených důvodů dokáže velmi dobře jednat s muži.

  Ricardo SemlerPEOPLECOMM
  Podivín (Maverick), 2011
  Pro všechny, koho zajímá svoboda v práci. Toto téma patří Tomáši Hajzlerovi .


  Seth GodinFRAGMENT
  Fialová kráva (Purple Cow), 2010
  Zapůsobte svou pozoruhodností!
  Seth Godin nastavuje zrcadlo záplavě informací, produktů, nabídek i reklam, podle jeho postřehů tento televizně průmyslový komplex umírá. Už nestačí ani osvědčená péčka. Starý komplex je proto nutné nahradit jiným přístupem, oslovit potenciální spotřebitele a zákazníky zcela jiným způsobem: fialovou krávou.
  Odpovědi na otázky, co to vlastně fialová kráva je, jak vzniká, jak funguje a co nabízí, se dozvíte v poutavě a vtipně napsané knize světoznámého autora.


  David Keirsey, Marilyn BatesGRADA
  Jaký jste typ osobnosti (Please Understand Me. Character and Temperament Types), 2006
  Autoři knihy Jaký jste typ osobnosti vycházejí z předpokladu, že každý člověk slyší "jiné bubny" a podle nich v životě tančí. Čtenářům nabízejí dynamicky se rozvíjející a rozšiřující pojetí osobnosti MBTI (typy osobnosti podle Myersové a Briggsové).
  Máte pocit, že vaše manželka nedokáže žít bez abecedně srovnaných knih na policích? Vyčerpávají vás nepředvídatelné, vlnobitné nálady vašeho nadřízeného? Klesáte na kolena pod tíhou nekončících otázek svého potomka? Pokud vás někdy v životě napadlo, jak by bylo pěkné, kdybyste mohli přetvořit svého partnera, nadřízeného nebo i své dítě, pak s klidnou myslí odložte dláto, protože sochařská práce tohoto typu nikdy nemívá dobré výsledky. Autoři knihy Jaký jste typ osobnosti? zastávají názor, že každý člověk je jiný z určitého důvodu, jinakost není nahodilá. Neměli bychom usilovat o změnu druhých, spíše bychom se měli snažit, abychom poznali vzájemné odlišnosti, pochopili je a přijali.